Gurbet Altay

Toplumsal Gelişim ve İletişim Uzmanı

Gurbet ALTAY

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mühendislik fakültesi mezunu olan Gurbet Altay, uzun yıllar perakende sektöründe çeşitli görevlerde çalışmış, sırasıyla reklam ve halkla ilişkiler mü, idari işler müdürü, kurumsal satış müdürü,satınalma müdürlüğü ve yönetim kurulu temsilciliği yaptıktan sonra Mart 2009 tarihinde daha fazla hizmet verebilmek için Eğitimci ve Danışman olarak görevlere başlamıştır.2016 yılından itibaren sağlık turizmine kurum olarak başlamış olup özellikle Avrupa’dan,ABD gibi ülkelerden hastalara hizmet vermiş hala da birçok ülkeye sağlık turizmi yapmaktadır.Hem kurum olarak hem de 8304 numaralı TÜRSAB belgesiyle acente olarak da hastalara hizmet etmektedir.Ayrıca birçok firmaya sağlık turizmi  ve perakende konusunda eğitimler vermektedir.

Çalıştığı kurumlarda yönetim danışmanlığı ve koordinasyon görevinin yanı sıra sosyal projelerde liderlik etmiştir. Eğitim kalpte başlar prensibiyle görev yapmakta olup, çalışanların sadakatinin müşteri sadakatini, çalışanların kendilerini geltirmelerinin kişisel ve kurumsa başarıyı getireceğini dolayıyla firmaların sürekliliğini sağlayacağını bu konuda hem müşterinin hem de çalışanlarının kalbine girilmesi konusunda eğitimler vermiş ve hala devam etmektedir.Vermiş olduğu seminerlerde üretmenin ve çalışmanın öneminden her platformda bahseden Altay,özellikle üniversitelerde verdiği seminerde İŞKUR projeleri hakkında da bilgileri öğrencilerle paylaşmaktadır.

Danışmanlık yaptığı kurumlarda İŞKUR destekleri,KOSGEB destekleri ve işletme maliyetlerini şürücü çalışmalar yapmış ve halen devam etmektedir.

Çalışanların şirkete bağlılığı, müşterinin memnuniyeti, müşterinin tanınması, sadakati, zaman yönetimi, İletişim’in PİN kodları, motivasyon ve gümüzde sosyal projeler nasıl olmalı, nasıl yapılmalıdır, memnun müşteri, memnun çalışan gibi konularında eğitimler vermekte olup aynı zamanda İŞKUR perakende eğitmeni, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletim Eğitmeni ve Başbakank Ulusal Gençlik kudur.

Yaptığı radyo programlarında sektörel gelişimleri ve firmaların analizlerini yaparak ketici bilinçlendirilmesinde destek verdiğinden dolada radyocular birlikleri tarafından yılın itimcisi seçilmiştir. Birçok sivil toplum kuruluşlarından gerek koordinasyonda gerekse eğitimci olarak görev almıştır. Perakende de çalışmalarını daha da verimli hale getirmek için uzun yıllar Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Danışmanğı görevinde bulunmuş, Perakende Ticaretini Düzenleme kanununda komisyon üyesi olarak görev yaptı.

Birçok üniversiteye, Kredi Yurtlar kurumuna ,Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik

Kamplarında Gelecek Kariyerim ve iş dünyasında İş hayatında İletişim’in PİN Kodları

ismi altında kariyerlerine katkı sağlamış olup halen eğitimler devam etmektedir.Üzerinde uzun yıllar çalıştığı gümüzde liderlik anlayışını değiştiren MİMAR LİDERLİK konusunda da eğitimler ve seminerler vermektedir.Birçok üniversite, özel sektör ve kamu kurumuna eğitimler ve seminerler verdi ve halen vermeğe devam etmektedir. Bireysel olarak birçok iş adamı ve iş kadınına da koçluk yapmaktadır.

Sosyal Proje adına Hz. Mevlana Celaleddin Rumi şiirlerinden oluşan bir şiir almü çıkartmış olup, geliri ile çocuk esirgeme kurumundaki çocukların ihtiyaçları karşılanmaktadır. Albümdeki şiirlerin kliplerini çekerek işitme engellilere hitaben yaptığı klip ile birçok ödül almıştır.

Halen çitli radyolarda ve televizyonlarda liderlik, perakende, ekonomi, sektör veketici programları yapmakta ve uzman olarak konuk olmaktadır.10.beş yıllık Kalınma Planlakomisyon üyesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Proje danışmanı, TOBB Perakende Meclisi Üyesi, Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Bkanı, Türkiye Bilişim Derneği Komisyon üyeliği, İTO Sağlık Komisyonu Üyesi,İTO Sağlık İhtisas Komisyonu Üyesi,TÜRSAB Sağlık Turizmi İhtisas Komisyonu Üyesi,,Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB) Sağlık Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı,Genel Bkan Yardımcısı,Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER) Onursal Bkanı,Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Koordinatörlüğü gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış ve birçoğunda görevine devam etmektedir. Yaptığı seminerler ve programlarla ilgili birçok ketici ödülü, Verimlilik Ödüalmış, Sosyal İnovasyon Ödülü, çevreye duyarlılığından dolayı Altın Çam Ödülüne ve verdiği eğitimler, sivil toplum kuruluşu liderliği ile Başarı Ödülüne layık gölmüşr.

Çeşitli firmalara eğitmen ve danışman olarak hizmet eden Gurbet Altay iletişim,sağlık turizmi konusunda kamu kurumlarına, özel şirketlere eğitimler,konferanslar ve seminer vermektedir. Birçok sektörel dergilerde ve internet sitelerinde yazıları yayınlanmakta olup İstanbul Üniversitesi Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğretim görevlisi ve Adalet Bakanlığında Perakende, Gıda, Marka, Gıda ve Eğitim alanından BİLİRKİŞİ görev yapmaktadır.

All Sessions by Gurbet Altay