“LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI” 3 GÜN SÜREN MUHTEŞEM AÇILIŞ PROGRAMIYLA BAŞLADI

 “LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI” 3 GÜN SÜREN MUHTEŞEM AÇILIŞ PROGRAMIYLA BAŞLADI

Eşref Küçükateş’in 2016 yılı Ocak ayında başlattığı Esnaf Buluşmaları 5 – 6 – 7 Eylülde alanında uzman birbirinden kıymetli konuşmacıların katılımı ile “LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI” açılışı ACCESSLAND.LIVE Platformunda Dijital olarak gerçekleşti.

3 Gün saat 13:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleşen “LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI” açılışı accessland.live – youtube ve faceebook tan canlı olarak yayımlandı.

Program LONCA İş geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in ve accessland.live Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Temur Ocak’ın açılış konuşmaları ile başladı.

İş dünyası yurt içi ve dışında daima networkünü genişletme ihtiyacında.  Gerek kurumsal, gerek bireysel olarak dernekler, odalar, çeşitli girişimler iş ağlarını yurt içinde ve dışında geliştirmeye, ihracatını artırmaya çalışıyor.

LONCA İş Geliştirme Toplantıları da bu amaca hizmet ederek, Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren üretici, perakendeci, toptancı, ithalatçı ve ihracatçı iş insanlarını bir araya getirerek üretimlerini ve ticaretlerini arttırmayı hedeflemekte.

Lonca İş Buluşmaları Esnaf Bülteni Dergisi sahibi Eşref Küçükateş’in 2016 yılı Ocak ayında başlattığı Esnaf Buluşmaları Pandemi döneminde fiziki olarak yapamayınca dijital ortamda devam etmişti. Bugün ise  Nihal Temur Ocak ve ekibi ile işbirliği yaparak accessland.live dijital platformunda LONCA İş Geliştirme Toplantıları içeriği oluşturuldu. Böylece güçlü iş birliklerinin çarpan etkileri iş dünyasını bir araya getirdi.

3 gün süren Lonca İş Geliştirme Toplantıları açılışı; Birçok dernek, vakıf, oda, birlik başkanları, organize sanayi bölgesi yöneticileri sistemde kendilerini, oluşumlarını sektörlerinin Türkiye ekonomisi için önemlerini ve yeniliklerini anlattılar.

LONCA İş Geliştirme Toplantıları Danışma Kurulunda yer alan isimler; Öğr. Gör.Tümay MERCAN Eğitmen – Yazar – İş Geliştirme Danışmanı, Naci TANRISEVEN KOBİDES Başkanı / İş Geliştirme Danışmanı, Gurbet ALTAY Toplumsal Gelişim ve İletişim Uzmanı, Sadettin TURHAN SMMM – YAZAR, Özkan KIRIMLI GİV Akademi Koordinatörü, Çetin DENİZ Eğitmen -Yazar / İş geliştirme Danışmanı moderatörlük ve sunumlar yaptılar.

Öğr. Gör. Tümay Mercan; 3 gün boyunca her gün 3 kez,  “Sözün Özü” bölümünde 3 dakikalık sunumları ile iş dünyasını, iş adamlarını düşündürücü, sorgulayıcı sorularla ve cevaplarını da vererek bilgilendirici, yönlendirici sunumları ile iş dünyasına katkıda bulundu.

LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI AÇILIŞININ 1.GÜNÜ;

LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in ve ACCESSLAND.LIVE Yönetim Kurulu başkanı Nihal Temur Ocak’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Onur konuklarından Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk ORAN ilk konuşmayı ardından İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Erhan ERKEN konuşmalarını yaptılar. Ardından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulhamit AVŞAR, İMECE Yön. Kur. Bşk. İlhan SOYLU, Karanfil Holding Yön. Kur. Bşk. Murtaza KARANFİL, Cihangir Fikri SAATÇİOĞLU DEİK Tacikistan İş Konseyi Başkanı, Kazım CEYLAN Ahilik Uzmanı – Tarihçi, Ayhan SEKMEN EYÜP MODESA İstanbul Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı, Ahmet CANDAN MESE İcra Kurulu Başkanı, Hüseyin BOZDAĞ İSO Meclis Üyesi – HASİAD Yön. Kur. Bşk. Zeki GÜVERCİN DEİK-Türkiye Senegal İş Kons. YK. Üy. – ITEF Başkanı, Gürbüz ORUÇ MESİAD Yön. Kur. Bşk., Prof. Dr. Murat KASIMOĞLU İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğr. Gör. / İş Geliştirme Danışmanının katılımlarıyla gerçekleşen açılışın birinci günü LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in kapanış konuşmasıyla açılışın 1. günü başarıyla sona erdi.

Açılışta konuşma yapanların isimleri konuşma sırasına yazıldı. Açılışı bu linkten https://www.youtube.com/watch?v=wLxa0DB5rWs&t=756s izleyebilirsiniz.

LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI AÇILIŞININ 2.GÜNÜ;

Birinci günü moderatörlerin olağanüstü katkılarıyla Öğr, Gör. Tümay Mercan’ın “Sözün Özü” bölümünde vurguladığı ticaret için hayati konularla dolu dolu geçen bir programın ardından açılışın 2. Günüde LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından birbirinden kıymetli alanında uzman isimlerden Ali BAKANER İTO Meclis Üyesi – HASİAD Yön. Kur. Üyesi ile konuşmalar başladı. Ahmet CİHANER MÜSİAD Yön. Kur. Üy. İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı, Fatih CEYLAN GİV Konya Şube Başkanı, Hacı DEMİR PERPA Yön. Kur. Başkanı, Süleyman KÖŞKEROĞLU İSO Meclis Üyesi, Naci TANRISEVEN KOBİDES Başkanı -İş Geliştirme Danışmanı, İbrahim ELBAŞI BTM Genel Müdürü, Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR İOSB – Dersankoop – TRİOS2023 Yön. Kur. Bşk., Mustafa AKTAŞ MÜSİAD Yön. Kur. Üy. Yurt İçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Kurulu, Özden BİLİRDÖNMEZ FAGİDER Yön. Kur. Bşk., Mahmut ÖNÜGÖREN ADEV Vakfı Başkanı, İsmail SOMALI MÜSİAD Yön. Kur. Üy. Makine Sektör Kurulu Başkanı 10 -15 dakikalık konuşmalarını yaptıktan sonra LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in kapanış konuşmasıyla açılışın 2. Günüde başarıyla sona erdi.

2. Gün konuşma yapanların isimleri konuşma sırasında yazıldı. Açılışı bu linkten https://www.youtube.com/watch?v=XRrpU9Xrl2o izleyebilirsiniz.

LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI AÇILIŞININ 3.GÜNÜ;

Açılışın 3. ve son günüde LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’in açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından;

Türkiye’nin en büyük borsası olan İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Ali KOPUZ ilk konuşmacıydı.

Ardından sırasıyla Murat GÖL AYMAKOP Yön. Kur. Başkanı, İhsan ÖZLEYEN İOSB İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü, Mehmet MUTLU MASKO İstanbul Mobilya Ve Ahşap Eşya İmalatçıları Kooperatifi Yön. Kur. Başkanı konuşmasını yaptı.

Ardından LONCA İş Geliştirme Toplantıları’nda iş insanlarının nasıl sunum yapacağı konusunda bir örnek oluşturmak amacıyla ERCAN Kimya İhracat Müdürü Osman Keskin 3 dakikalık sunum gerçekleştirdi.

Bu sunumun ardından Münür ÜSTÜN YAYFED Başkanı, Av. Remzi YEDİKARDEŞ Dostlar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı, Mustafa BALKUV TRİSAD Yönetim Kurulu Başkanı, Nihat TANRIKULU TÜMKİAD Genel Başkanı, Osman Nuri ÖNÜGÖREN MÜSİAD Y.K. Üy. Diplomatik İlişkiler Başkanı, Muhammed ALYÜRÜK İNTETRA Grup Genel Müdürü, Yusuf CEVAHİ Cevahir Gurup Yönetim Kurulu Başkanı, Salih Sami Atılgan YEDPA Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı, Salim ÇAM Milli Markalar Çalışma Gurubu Başkanı., Naci AY İTO Meclis Üyesi, Nurullah Şahin İHSİAD – UİDER Genel Başkanı, Dr. Selami BALCI Expertgrup Genel Koordinatörü’nün konuşmalarının ardından  3 günlük maraton sona erdi ve kapanış konuşmalarına geçildi.

3 Gün süren yoğun bir toplantı ve konuşmacı trafiğinin ardından ACCESSLAND.LIVE Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Temur Ocak ve hemen ardından LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş kapanış konuşmalarını yaparak Dijital olarak gerçekleşecek olan LONCA İş Geliştirme Toplantıları tanıtım ve açılışı sona erdi.

3. Gün konuşma yapanların isimleri konuşma sırasında yazıldı. Açılışı bu linkten https://www.youtube.com/live/siR9XWzh_2E?si=V_Y8TfIcDW-ObZ-h izleyebilirsiniz.

3 gün süren LONCA İş Geliştirme Toplantıları açılış ve tanıtım programı canlı yayınlandı.  Hem konuşmacıların hem moderatörlerin performansı ulusal televizyon kanallarındaki açık oturumlar kadar kaliteli verimli ve doyurucu oldu.

5 EKİMDE DÜZENLİ TOPLANTILAR BAŞLIYOR

5,6,7 Eylülde gerçekleşen LONCA İş Geliştirme Toplantıları’nın tanıtım programından ardından,5 Ekim Perşembe günü Lonca Network’te yer alan LONCA İş Geliştirme Toplantıları başlıyor.

İş dünyası Lonca Network’te yer alan LONCA İş Geliştirme Toplantıları içeriğindeki toplantılardan satın alarak toplantılara katılabilir ve dünya ile iş ağını genişletebilir.

Dünya ile ticaret ağını genişletmek isteyen, firmasını farklı kişilere tanıtmak isteyenler https://loncanetwork.com/meeting-packages/ linkinden 10 – 20 – 30 – 60 Haftalık Toplantı Paketlerini satın alabiliyorlar.

LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARININ ÖZELLİĞİ VE ÖNEMİ NEDİR?

LONCA İş Geliştirme Toplantıları, “Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren üretici, perakendeci, toptancı, ithalatçı ve ihracatçı iş insanlarını bir araya getirerek üretimlerini ve ticaretlerini arttırmayı hedeflemekte. 
Tüm iş insanlarımızın LONCA İş Geliştirme Toplantıları ile Dijital Çağa ve Dijital Ticarete ayak uydurmalarını, işlerini büyütmelerini, birbirleri ile olan iletişimlerini kesintisiz devam ettirmelerini, zamanın ve gelişmelerin gerisinde kalmayarak Dijital ve Teknolojik gelişmelerin içinde yer almalarını sağlamayı amaçlamakta.”

DAHA AZ ZAMANDA, DAHA ÇOK MÜŞTERİ, DAHA HIZLI VE DAHA UCUZ TEDARİK

Bundan sonra işinizi bırakmanıza, tatilinizi bölmenize, trafikte zaman harcamanıza, trafikle savaşmanıza gerek kalmayacak. DİJİTAL LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI sayesinde daha az zaman harcayarak daha çok müşteriye ulaştığınız gibi ihtiyacınız olan her türlü hammadde ve malzeme çeşidini de daha hızlı ve daha ucuza bulma imkânı elde edeceksiniz.

NEREDEN NE ZAMAN KATILACAĞIM DİYE BİR SORUN YOK

Aracınızla seyahat ederken, trenden, gemiden, hava limanından, yurtiçinden veya yurtdışından güçlü internet olan her yerden toplantıya katılabilirsiniz. Ofisinizden, mağazanızdan, atölye veya fabrikanızdan, deponuzdan, pazarlama ekibinizle veya satın alma personelinizle, iş ortaklarınızla veya yönetim kurulu üyelerinizle yaptığınız toplantıdan katılarak sattığınız ve satın aldığınız ürünleri ulaşmak istediğiniz müşterilerinize tanıtabilirsiniz.

5 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ DİJİTAL TOPLANTILAR BAŞLIYOR

LONCA İş Geliştirme Toplantıları ACCESSLAND.LIVE üzerinden gerçekleşecek. Her toplantıda en fazla 30 kişi olacak. KAYITLAR DEVAM EDİYOR https://loncanetwork.com/meeting-packages/ .

LONCA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARINA KİMLER NASIL KATILABİLİR?

Dünyanın neresinde olursa olsun tedarikçi, üretici, toptancı, perakendeci, ithalatçı, ihracatçı veya hizmet sektöründe faaliyet gösteren tüm işletme sahipleri ile bu işletmelerde çalışan iş geliştirme, pazarlama, satın alma uzmanları ve diğer yöneticiler vergi numarası ile 10 – 20 – 40 – 60’lü paketlerden birisini seçerek kayıt olup en fazla 30 kişinin bir arada olacağı toplantılara katılabilir.

Lonca İş Geliştirme toplantılarına katılmak isteyenler katılım için, 10 Haftalık, 20 Haftalık, 40 Haftalık, 60 Haftalık ve DEPREM BÖLGESİ ÖZEL PAKETİ olarak hazırlanan paketleri sistemden satın alabiliyorlar.

Toplantı ücretleri 10’lu Paketx70=700 TL / 20’lu Paketx60=1.200 TL. / 40’lı Paketx50=2.000 TL. / 60’lü Paketx40=2.400 TL. olarak belirlenmiş bulunmakta.

https://loncanetwork.com/meeting-packages/

HER HAFTA TOPLANTI GÜNÜ VE SAATİNİ SİZ SEÇİN

Sistem şöyle işliyor; İş insanlarından oluşacak her 30 kişi için aynı gün ve başka günler için toplantı saatleri belirlenip takvim oluşturuluyor. Üye olan her iş insanı bu toplantı takviminden kendine en uygun toplantı zamanını seçiyor.  Her iş insanının her hafta başka bir gurubun toplantısına katılma ve yeni kişilerle ve işletmelerle tanışma ve iş çevresini genişletmeimkanı var..

ONAYLADIĞI TOPLANTIYA KATILAMAYANLARIN HAKLARI KAYBOLMAYACAK

Üyelerin hepsi gelecek hafta katılacağı toplantıyı yayınlanan takvimden seçme hakkına sahip olacak. LONCA İş Geliştirme Toplantıları takvimde ilan edildiği saatte başlayıp ilan edildiği saatte toplantı sona erecek. Onayladığı toplantıya katılamayanların hakları kaybolmayacak.

“DİJİTAL ŞART” diyen Sayın Öğr. Gör.Tümay Mercan 3 gün boyunca olduğu gibi bu haberede 3 dakikada okuyacağınız bir “Sözün Özü” bölümü ekledi. Kalemine kuvvet Tümay Mercan hanım.

Dijital yaşam günümüzün bir gerçeği. Birçok kurum ve kişi dijital iş yaşamının avantajlarının farkında.  Erken farkına varanlar daha çok kazanacak. Sistem kazan- kazan, kazan- kazandır sistemi olduğu için aslında kazanan ülkemiz olacak.

Yurt içi ve dışından çeşitli iş insanı ve sektörlerin katılımı iş hacminin genişlemesi ve ihracatı beraberinde getirecek. Gelişmeler herkesi heyecanlandırıyor. Bu heyecanın devam etmesi ve başarılı sonuçlara ulaşması iş dünyasının ilgisi ile mümkün. İş dünyasının böyle oluşumlara ihtiyacı var. Bu ihtiyaç oluşumlara katılmayı da güçlü kılmalı ki ülke ekonomisi istediğimiz düzeye gelsin.

Lonca iş buluşmalarında sorduğum toplam 9 soru ile iş dünyasına destek olmaya çalıştım. Soruların bilinen cevapları internette yazdığım yazılarda, bilinmeyen cevapları ise iş dünyası ile birlikte bulacağız.

Bu aşamada vereceğimiz yönetim ve iş geliştirme danışmanlıkları iş dünyasına katkıda bulunacak ve ufuk açıcı olacaktır. Sunumlarımda söyledim; Değerli iş insanları,meslek odası, dernek, organize sanayi bölgesi öneticileri bizlerden destek alınız. Sizin için zor, bizim için kolay olabilir. Ülkemizin iş gelişimi konusunda zaman kaybetmeye tahammülü yok. Gelin işbirliklerimizle birlikte gelişelim ve ihracata katkıyı artıralım. 40 yılı aşkın iş tecrübemiz ile iş geliştirme, kurumsal iletişim, kendinizi anlatma, tanıtma, markalaşma, kurumsal yeteneklerinizi fark etme ve geliştirme konusunda size destek verelim. Bu konuda alışkanlıklarınızı değiştirmek, geliştirme zorundasınız. Ahilik geleneğinde danışmak, konuşmak, istişare, gelişim var.  “ Şimdi Ahilik Zamanı” kitabımda dediğim gibi, ahilik değerleri hepbirlikte değer verip uyguladıkça değerli.

Ahilik değerlerine inanan, bu değerleri kendine düstur edinen biri olarak sizlere destek olmak da görevimiz. Bizlerle irtibata geçiniz, zorunuz kolay olsun. Ürün ve hizmetleriniz tanıtımı olmadan fark edilmez. Sorunlarınızı dile getirmenin farklı yolları vardır. Bunları bizlerle değerlendiriniz. KOBİ’lere değer veren ve bu konuda yıllardır çalışan biri olarak daima sizlere destek vermeye hazırız.

Sözün özü; Lonca iş buluşmaları iş birlikleri iş dünyasına ve güzelim ülkemize iyi gelecek.

Bu haberin neredeyse tamamı Öğr. Gör. Tümay MERCAN tarafından kaleme alınmış olup LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı Eşref Küçükateş’ in de katkılarıyla hazırlanmıştır.

3 gün süren açılışta bir dakika bile ekrandan ayrılmayan ve bu haberin hazırlanmasında büyük emek verenSayın Öğr. Gör. Tümay Mercan başta olmak üzere 3 gün boyunca bizi kırmayıp açılışımıza katılarak destek ve iyi dileklerini ileten çok kıymetli konuşmacılara izleyicilere moderatörlük yapan Danışma Kurulumuzun kıymetli üyelerine, rejide görev yapan Furkan Gündüz’e LONCA İş Geliştirme Platformu Başkanı ve girişimcisi olarak şahsım ve Danışma Kurulu Üyelerim adına teşekkürü bir borç bilir şükranlarımı sunarım.

İş dünyası LONCA İş Geliştirme Toplantıları ile dijital platformda zamanın gereklerine uygun olarak iş birlikleri ile daha çok güçlenecek ve ülkemize katkıda bulunacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir